Dünyanın En Korkunç Yerleri

0
79
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Sosyal medya da veya internette gördüğümüz korku filmlerinden çıkma yerler, elbette dünya üzerinde de bulunuyor. Hatta bu yerler korku filmlerinden veya perili ev masallarından bile daha korkutucu ve ürkütücü diyebiliriz.

Peki dünyanın en korkunç yerleri hakkında bilginiz var mı? Eğer yoksa yazımızı mutlaka okumalısınız..

İşte Korku Filmlerinden Daha Ürkütücü Dünyanın En Korkunç Yerleri

Listemizde yer alan korkunç yerler, dünyanın çeşitli noktalarında yer almaktadır ve gerçektir.

Paris Katakombu – Yer Altı Mezarlığı

6 milyondan fazla iskelet kalıntılarıyla dolu Paris Katakombu, Paris’teki eski taş madenleriyle birleşen tünellerden meydana gelmektedir. Uzmanlara ve yetkililere göre burası, kentte artan mezarlara bir çözüm olarak inşa edilmiştir. 19. yüzyılın sonlarına kadar da unutulmuştur.

Günümüzde Paris Katakombu, bölgenin en etkileyici ve en gözde turistik mekanlarından biri konumundadır.

Winchester Malikanesi

Bir zamanlar Winchester Repeating Arms Şirketi olarak adlandırılan bir silah imalat firmasında çalışan yetkili birinin eşi olan Sarah Winchester’in evi olan WinchesterMalikanesi, kocası ve kızı öldükten sonra yaşananlar nedeniyle kötü namıyla biliniyor. Sarah Winchester, kendisini baş mimar olarak nitelendirmektedir ve evin çizimini de kendisi bizzat yaptırmıştır. Çizdiği taslakları ve kafasındaki düşünceleri marangozlara anlatan Sarah, 22 marangoza bu evi yaptırmıştır.

Ailesinin lanetli olduğuna inanan Sarah, ruhların kendisini takip ettiğini düşünr ve eve sürekli olarak  oda ekletir. Evin inşaatı hiç bitmez ve evin mimari yapısı da oldukça ilginçtir. Öyle kikonağın, hiçbir yere açılan merdiveni yoktur. Hiçbir yere açılmayan kapılar ve yan yana odalara bakan pencereleri vardır.Bugün bile evin keşfedilemeyen noktaları vardır. Bu malikane tam 650 dekar alana yayılmıştır.

Bu devasa malikane, defalarca filmelere konu olmuştur.

Edinburgh Yeraltı Şehri

EdinburghTonozları, EdinburghVaultsya da EdinburghHayaletŞehri olarak adlandırılan bu yer, 1788’de tamamlanmış ve 19 kemer tarafından ayakta tutulan bir odalar dizisidir. Esnaflar ve özellikle ayakkabıcılar burayı 30 yıl boyuna atölye olarak kullanmıştır. Sonrasında ise yasadışı olarak viski fabrikası, kumar salonu ve kelle avcıları tarafından cesetleri saklamak için kullanılmıştır.

Tonozlar 19. yüzyılda, bölgeye açılan farklı bir tünelin bulunduğu 1980 tarihine kadar kapalı kalmıştır. Burası günümüzde, korku turları için kullanılmaktadır.

Cehennem Kapısı

TheDarvaza ya da DarvazaKrateri, bir yeraltı mağarasına çökmüş gaz yığınları, lavlarının bulunduğu bir yerdir. CehenneminKapısı olarak adlandırılan bu yer Türkmenistan‘da bulunur ve yaklaşık 5.500 metre kare alana sahiptir. Yaklaşık 29,87metre derinliğe ve yaklaşık 68,88 metre çapa sahiptir.

Gaz krateri, jeologlar tarafından metan gazı yayılmasını önlemek için ateşe verilmiştir. Normal şartlarda uzmanların tahminlerine göre buradaki gazın birkaç ay yanmasını bekleniyordu. Ancak, yakıldığı günden bugüne kadar yanmaya devam etmiştir.

Ülke içinde turistik bir cazibe merkezidir ve 2009’dan beri 50.000’den fazla ziyaretçi almıştır. Krateri çevreleyen bölge, vahşi çöl kampı olarak da ünlüdür.

Bouvet Adası

Issız volkanik bir ada olan ve Atlantik Okyanusu’nun güney kesimlerinde yer alan bir Norveç adasıdır. Dünyanın en uzak adası olarak bilinir ve Orta Atlantik Sırtı’nın en güneyidir.

19 kilometrekarelik bir alanda yüzde 93’ü buzulla kaplı bir adadır. Ayrıca adanın ortasında buzdan bir krater vardır. Bu ada hiçbir canlının yaşamadığı bilinir. Fakat bölgenin etrafında gemi batıkları bulunur.

Ilha da Queimada Grande

Dünyanın en tehlikeli adası olarak bilinen Ilha da Queimada Grandeaynı zamanda daYılanAdası, olarak bilinir ve tam4.600.000 metrekarelik bir alanı kaplar. Bu ada Brezilya’da yer almaktadır.

Altın mızrakbaşlı engerek olarak bilinen, dünyadaki en zehirli yılanlardan birine ev sahipliği yapmaktadır. Bothropsinsularis olarak da bilinen bu yılanın dışında adada 4 bin adet yılan yaşıyor.

Brezilya hükümeti adaya ziyareti yasaklamıştır. Adaya sadece seçilmiş araştırmacılar ve Brezilya Donanması girebilmektedir.

Haçlar Tepesi

Litvanya’nın kuzey bölgesinde yer alan ve 100 binin üzerinde haça ev sahipliği yapan Haçlar Tepesi’ne ilk haç 1830 – 1831 Rusya – Polonya savaşından sonra yerleştirilmiştir. Ancak sonrasında yüz binleri bulan haç sayısının nedeni bilinmemektedir.

Yıllar geçtikçe bölge de daha fazla haç, haç, Meryem Ana heykelleri, tespihler, efsaneler ve Litvanyalı vatanseverlerin oymaları buraya konmuştur. Bugün, sayısız haçlar ürkütücü bir görünüm veriyor.

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz