Emu Yağının Faydaları Nelerdir ?

0
17
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Emu yağının faydaları;

Emu yağı, bir devekuşunu anımsatan ve uçamayan Avustralya’ya özgü bir kuşun yağından elde edilen bir üründür. Bu kuşun türüne “emu kuşu” denilmektedir ve büyülük olarak devekuşundan sonra gelen ikinci büyük kuş olarak kabul edilir.

İlk emu yağı kullananlar binlerce yıl önce cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için Avustralya’nın yerli halklarıydı. Öncelikle omega 3 gibi esansiyel yağ asitlerinden oluşan emu yağının faydaları temel olarak A vitamini ve E vitaminin yanı sıra anti-enflamatuar ve antioksidan özellikleri ile bilinmektedir.

Emu yağının faydalarınelerdir maddeler halinde sıralayalım.

  1. Kolesterol ve trigliserit seviyelerini dengeler.

Özellikle emu yağının yararları üzerine araştırmalar sınırlı olsa da ürünün bileşiminde bulunan sağlıklı yağ asitlerinin kolesterolü düşürmeye yardımcı olabileceğine dair kanıtlar vardır.

  1. Ağrıları hafifletir.

Emu yağı ayrıca kas ve eklem ağrısını hafifletmeye yardımcı olan ve yaranın iyileşmesini veya hasar görmüş cildi iyileştirmeye yardımcı olan bir anti-enflamatuar ajan olarak kabul edilir.

  1. Enfeksiyonlarla mücadele eder.

Ürünün bileşiminde bulunan esansiyel yağ asitleri, vitaminler ve antioksidanlar da emu yağının diğer faydalarını sağlar: yüzeysel olarak uygulandığında enfeksiyonların önlenmesinde veya tedavisinde yardımcı olur.

  1. Cilt sağlığına katkıda bulunur.

Emu yağı cilt bariyerini kırabilir ve yüzeye derinlemesine nüfuz ederek nemlendirici ile etki etmesini sağlar. Dizleri, dirsekleri ve sert topukları yumuşatmak, elleri yumuşatmak ve kuru cildin kaşıntı ve pürüzlenmesini azaltmak için bile kullanılabilir.

  1. Emzirmeye bağlı ağrının giderilmesini sağlar

İlk emzirme döneminde kadınların meme uçlarının ağrıları, kuruması ve çatlaması emu yağının bölgesel uygulanmasıyla iyileştirilebilir.

  1. Saç sağlığına da katkı sağlar

Üründeki E vitamini, çevrenin saçlara verdiği zararla savaşır ve saç derisindeki dolaşıma yardımcı olur.

EMU YAĞI KULLANIMI

Bebeklerini emziren kadınlarda ürünün kullanımının güvenliği hakkında yeterli bilgi bulunmadığından dikkatli olmaları ve emu yağı kullanımından kaçınmaları önerilir.

Ürün, gözenekleri tıkamaz veya cildi tahriş etmez. Bununla birlikte hassas cilde sahip olanlar için bir tür alerjik reaksiyona neden olup olmadığını anlamak için az miktarda yağ uygulanması tavsiye edilir.

Yine de çalışmaların emu yağı kullanımıyla ters reaksiyonların nadir olduğunu söylemek gerekir.

 

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz