Evinizi Değiştirecek 5 Dekorasyon Önerisi

0
19
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Dekorasyonda bazı küçük değişiklikler yaparak, evinizin havasını kolayca değiştirebilirsiniz. Siz de evinizdeki dekorasyondan sıkıldıysanız ve değişiklik yapmak istiyorsanız paylaşacağımız basit öneriler ile büyük farklar yaratabilirsiniz. İşte evinizin havasını değiştirecek 5 dekorasyon önerisi…

  1. Duvarlar

Yeni mobilyalar alamasanız bile duvarları farklı bir renkle boyamak, büyük bir değişim ortaya koyar. Eğer boya yapmak için gerekli zaman ve bütçeniz yoksa dekoratif duvar kâğıtları size göre olabilir.

  1. Kırlentler

Koltuklarınızda kırlent kullanarak odanızdaki havayı değiştirebilirsiniz. Mobilyalarınız klasik ise düz ya da çiçekli desenli kırlentleri, ipek ya da kadife gibi kumaşları tercih etmelisiniz. Modern bir tarz için geometrik desenli ve sade renklerdeki, pamuklu ya da keten kumaşlı kırlentler uyumlu olacaktır.

  1. Dekoratif aynalar

Aynalar, mekânı daha geniş göstererek ortama derinlik katar. Aynı zamanda ortamın daha aydınlık olmasını sağlar. Özellikle küçük ve dar alanlarda büyük dekoratif aynalar tercih ederek odanızı daha geniş ve ferah bir alana dönüştürebilirsiniz.  Dekorasyonda ayna kullanımı hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Yanlış seçimlerle istenmeyen sonuçlara sebep olabilirsiniz. Gereğinden fazla ayna kullanımı ise göz yorucu olacağından ortamda istenmeyen bir görüntü meydana gelir.

  1. Dağınık tezgâhlar için…

Mutfak tezgâhında yer kaplayan kepçeler, temizlik bezleri, deterjanlar, baharatlar… Bu malzemelerin her biri tezgâhın üzerinde durduğunda dağınıklığa ve göz yorucu bir görüntüye sebep oluyor. Bu malzemeleri kullanım amaçlarına göre tek bir standa koyarak bu durumun önüne geçebilirsiniz. Kepçe takımınıza özel askılar ve tel sepetler yapabilirsiniz. Bıçaklarınız için bir bıçak standı alarak hepsinin bir arada durmalarını sağlayabilirsiniz. Bölmeli bir kutu ile her mutfak tezgâhında bulunan sıvı yağ, tuz ve sık kullanılan baharatları çekmecede ya da mutfak dolabında toplayabilirsiniz.

  1. Koltuk Şalları

Koltuk şalları ile oturma odanızda istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz. Özellikle kış aylarında içinizi ısıtacak ve farklılık yaratacak bir dekorasyon fikridir. Dilerseniz kendi koltuk şalınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Ya da hazır satılan polar, yün pamuk ip, pelüş gibi pek çok kumaş türündeki seçenekleriyle şıklık ve konforu bir araya getirebilirsiniz.

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz