Facebook Hakkında İlginç Bilgiler

0
34
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Facebook Bilinmeyenleri;

Bu yazımızda sizlere, Facebook’un yanı sıra, Facebook’un konu olduğu bir takım ilginç bilgiler sunacağız. Facebook hakkında ilginç bilgiler başlıklı bu yazımızda, Facebook nedeniyle olmuş olaylar, Facebook’un pek bilinmeyen özellikleri ve daha fazlası yer almaktadır.

Arkadaşlıktan Çıkarma Cinayeti İşlendi

Facebook üzerinden aldatılma veya dolandırılma gibi nedenlerden dolayı insanların cinayet işlediğine aşikarken, şimdi de Facebook’ta arkadaşlıktan çıkardı diye cinayet işlendi. Mahkeme kayıtlarında bu cinayet, Facebook’ta arkadaşlıktan çıkarma sebebiyle cinayet olarak yer aldı.

Facebook Sizi Gözetliyor

Facebook yapmış olduğu bir açıklama da, Like butonu ve Ad Age ile kullanıcılarını Facebook’tan çıkış yaptıktan sonra da internette takip edebileceğini ima etti.

35 Milyon Profilin Sahibi Vefat Etti

Facebook verilerine göre günümüz itibariyle 30 milyon profilin sahibi, yaşamını yitirdi. Yapılan ortalama hesaplamalara göreyse, 2060 yılına kadar Facebook profiline sahip ölülerin sayısı, yaşayan Facebook profillerini geçeceğe benziyor.

Facebook’un Sahibini Engelleyemezsiniz

Facebook hakkında ilginç bilgiler arasında belki de en ilginci, Facebook’un sahibinin engellenmemesidir. Facebook’un kurucusu ve sahibi olan Mark Zuckerberg, Facebook’ta diğer kullanıcılar tarafından engellenmemekle birlikte, şikayette edilemiyor.

Hackerler Günlük 600 Bin Profili Çalmaya Çalışıyor

Facebook tarafından yapılan bir açıklama da, hackerlerin günlük ortalama olarak 600 Bin kullanıcının profilini çalmaya çalışıldığı söylendi.

Çin’de Facebook’a Girmek Yasak

İzole bir ülke anlayışını gün geçtikçe benimseyen Çin’de, özellikle Doğu Türkistan’a yaptıkları soykırımın dünyaya fazla duyulmasını engellemek için 2009 yılından beri Facebook kullanımı yasak. Bunun bir diğer amacıda, halkın sosyal ağ üzerinden örgütlenerek sokak gösterileri düzenlemesini engellemektir.

İlk Logosu Al Pacino

Facebook’ın ilk yıllardaki logosu, Al Pacino’nun yüzüydü.

Çiftler Facebook Yüzünden Boşanıyor

Dünya genelinde boşanan her 3 çiftten 1’inin, Facebook’a bağlı aldatmalar yüzünden gerçekleştiği bilinmektedir. Türkiye’de ise çiftlerin evliliklerini bitirme nedenleri arasında farklı gerekçelerle, Facebook 1. Sırada yer alıyor.

Mark Zuckerberg Renk Körü

Facebook’un hem logosunun hem de ana renginin mavi olmasının tek nedeni, Facebook’un kurucusu ve sahibi olan Mark Zuckerberg’in renk körü olmasıdır.

Kurucuların Profil Adreslerine Tek Numarayla Gidilebilir

Facebook hakkında ilginç bilgiler arasında, Facebook’un kurucularına özel profil linklerinin olması ayrı bir özellik olarak öne çıkıyor. Facebook kurucularının profil adreslerine, tek haneli rakamlarla gitmek mümkün. Örneğin Facebook.com’un yanına /4 yazıldığında, adres sizi Mark Zuckerberg’in profiline götürecektir. Aynı sıralama üzerinden /5 /6 /7 şeklinde yazıldığındaysa, Facebook’un kuruluşunda yer alan isimlerin profiline ulaşılmaktadır.

Cinsel İlişki Esnasında Dahi Vazgeçemiyorlar

İngiltere genelinde yapılan bir anketin sonuçları ise, son derece ilginç. Ankete katılanların %5’i, cinsel ilişki esnasında dahi Facebook’a baktıklarını itiraf etmişler.

Facebook hakkında ilginç bilgiler başlıklı yazımızın sonuna geldik. Eğer sizinde bildiğiniz listede yer almayan ilginç bilgiler varsa, yorum kısmında yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz