Facebook Sayfasının Görünürlüğünü Artırmanın Yolları

0
44
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Facebook Sayfasının Görünürlüğünü Artırmanın Yolları

Bazen ticari, bazen eğlence ve bazen de sesimizi daha geniş kitlelere duyurmak için kullandığımız Facebook sayfaları, hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın görünür olmak durumundadırlar. Aksi halde bizi amacımıza ulaştırmaktan çok, boşa zaman kaybetmemize neden olacaklardır. Bu nedenle bu yazımızda, Facebook sayfasının görünürlüğünü artırmanın yolları hakkında, sizler için çok detaylı bir yazı hazırladık.

Önemli Kelimenizi Sayfa İsminizde Geçirin

Önemli kelimenin sayfa isminde geçmesi, Facebook sayfasının görünürlüğünü artırmanın yolları arasında önemli bir etkiye sahiptir. Yani sayfa içeriğinizle ilgili bir sayfa isminin olması, her zaman için olumlu sinyaller vermektedir. Sayfa içeriğinin sayfa adında yer alması, sayfanızın konuyla alakalı Facebook ve arama motorları aramasında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayacaktır.

Örneğin komik videolar paylaşacağınız bir sayfanız varsa bunu tuhaf videolar şeklinde kullanmak yerine, sayfa isminizde de “Tarihin en komik videoları” şeklinde geçirebilirsiniz. Hatta direkt olarak “En komik videolar” şeklinde bir sayfa almak daha yararlıdır. Komik videoların başına en kelimesi koymak, hem komik videolar araması yapan hem de en komik videolar araması yapan kişilere sayfanızın daha üst sıralarda gösterilmesini sağlayacaktır.

Kapak ve Profil Resmi Seçimi

Görsel seçiminiz, ciddi anlamda etkileyici ve özgün olmalıdır. Facebook üzerinden bir marka sayfa oluşturmaya karar verdinizse, mutlaka görsellerinizin başka yerden alınmış değil gerekirse ücretli hazırlanmış özel görseller olmasına özen gösterin.

Sayfa kapak ve profil görselinin aynı zamanda sayfa içeriği ile doğrudan alakalı olması, sayfanızın daha fazla bilinir olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle kapak ve profil görselleri, son derece önemlidir.

Hakkında Kısmını İhmal Etmeyin

Facebook sayfasının görünürlüğünü artırmanın yolları için bir diğer tavsiyemizde, sayfanızın Hakkında kısmının boş bırakılmamasıdır. Hatta bu kısımda hakkınızda daha fazla bilgi vermek, sizin sayfanıza verdiğiniz değer ve ciddiyetin bir yansıması olacaktır.

Paylaşım Aralığınıza Dikkat Edin

Sayfanızda yapmış olduğunuz paylaşımların sıklığı, sayfanız için hayati önem taşıyan bir diğer husustur. Her gün paylaşım yapmak sayfalar için olumlu sonuçlar verirken, aynı saatler içinde peş peşe paylaşım yapmak artık insanların sıkılmasına neden olacak olumsuz bir durumdur. Bu nedenle ideal olanı, günde 5 paylaşımı geçmemektir.

Fazla Reklam Paylaşmayın

Eğer sektörel bir Facebook sayfasına sahip değilseniz ve farklı firmalardan reklam alıyorsanız, günlük 3 taneden fazla sayfanızda reklam yayınlamanız sayfanız için olumsuz etkiler doğuracaktır. Bu nedenle günde 3 defadan fazla reklam paylaşmamaya dikkat edip, reklamlarında peş peşe paylaşılmamasına özen gösterin.

Paylaşım Görsellerine Önem Verin

Paylaşımlarınızda en azından 1 görsel olması, daha fazla etkileşim almasına yarayacaktır. Bu nedenle, paylaşımlarınıza fotoğraf ya da video ekleyerek yazdığınız içeriği zenginleştirin. Yapılan araştırmalarda görsel bulunan paylaşımların diğerlerine göre daha fazla beğeni, paylaşım ve yorum aldığı görülmüştür.

Çekilişler Düzenleyin

Özel günlerde o günle alakalı yapacağınız ve logonuzun da yer aldığı bir paylaşımı paylaşanlar arasında çekiliş yaparak, sayfanızın bilinirliğini artırabilirsiniz. Örneğin kadına şiddete karşı duyarlılığı artırmak için yaptığınız bir paylaşımınızda, paylaşım yapanlara çekilişle bir hediye verileceğini duyurun. Böylelikle hem kadına şiddet konusundaki duyarlılığınızı göstermiş olur, hem de sayfanızın bilinirliğini artırmış olursunuz.

Reklam Verin

Gerek gönderilerinizi öne çıkararak, gerekse sayfanızın tanıtımını yaparak vereceğiniz ücretli reklamlar, sayfanızın daha fazla akılda kalmasına ve kısa sürede marka bir sayfa haline gelmesine imkan tanıyacaktır. Facebook sayfasının görünürlüğünü artırmanın yolları arasındaki en önemli etkenlerden birisi, sayfanızın reklamını vermek olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz