GIF Nasıl Yapılır ? Ücretsiz En İyi GIF Yapma Siteleri

0
20
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Son yıllarda özellikle Facebook, Twitter, WhatsApp gibi sosyal ağlarda gif kullanma desteği gelince insanlar hazır gif’lerden ziyade kendi giflerini de oluşturmak istiyorlar. Bu yazıda paylaşacağım web siteleri sayesinde ücretsiz bir şekilde herhangi bir program vs. indirmeden online olarak kendi giflerinizi oluşturabileceksiniz.

1- GIPHY

En popüler gif oluşturma sitelerinden birisidir. Giflerden oluşan bir sosyal paylaşım sitesi desek yeridir. GIPHY üzerinde dilerseniz bilgisayarınızdaki görselleri birleştirerek, dilerseniz bilgisayarınızdaki bir video’dan yararlanarak, dilerseniz de youtube üzerinden video linki ekleyerek gif oluşturabilirsiniz. GIPHY’nin diğer sitelerden en büyük farkı giflerinize reklam eklememesi.

2- EZGIF.COM

Reklamsız bir şekilde giflerinizi oluşturabileceğiniz güzel bir web sitesi daha. İsterseniz videoları gif’e dönüştürebilir isterseniz de videolar’dan gif elde edebilirsiniz.

3- GIFMaker.me

Yine diğer gif oluşturma siteleri gibi gifmaker.me’de ücretsiz ve reklamsız bir şekilde gif oluşturabileceğiniz güzel ve kullanışlı bir web sitesi.

Bu şekilde bir çok online gif oluşturma sitesi mevcut, ben size en kullanışlı olanları listelemeye çalıştım.

4 – CANVA

Canva uygulaması ile bilgi ve zaman gerektiren tasarım araçlarına gerek kalmadan bilgisayarınızın tarayıcısı veya telefonlarınız üzerinden uygulamanın içinde barındırdığı milyonlarca bileşen sayesinde sıfırdan animasyonlar oluşturabilirsiniz.

Favori sosyal ağlarınızda paylaşmak, bir web sitesine yerleştirmek veya arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak için tasarımlarınızı bir GIF veya film dosyası olarak indirebileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz