Google Chrome’de Ses Bildirimleri Açma – Kapatma

0
28
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Google Chrome web tarayıcısında, sesli bildirimler nasıl kapatılır? Birçok web sitesinde sesli bildirim kullanılır ve çoğu zaman bu istenmeyen bir durumdur ve kullanıcıları rahatszı eder ve kapatmak isteyebilirler. Ancak bazı durumlarda da sesli bildirimleri almak isteyebilirsiniz. O zaman bunu nasıl ve nereden yapabilirsiniz?

İşte bizde bu yazıda internette herhangi bir site için sesli bildirim alma ya da bunu kapatma nasıl yapılır, bunu anlatacağız.

Google Chrome, ses engelleme yeteneklerini doğrudan kendi tarayıcısına entegre ettiğinden, sesli bildirimleri engellemek için ek bir yazılıma veya uzantıya ihtiyacınız yoktur. Yapacağınız küçük bir ayar ile sesli bildirimleri kolayca açabilir veya kapatabilirsiniz.

Web sitelerinin size ses veren reklamları veya videoları zorlamasını önlemek için, tarayıcı pencerenizin sağ üst köşesindeki “Google Chrome’u Özelleştir ve kontrol et” düğmesini (üç dikey nokta) tıklayın.

Ardından, Ayarlar’ı tıklayın.

Ardından, açılan sayfanın en altına gidin ve daha fazla seçeneğe erişmek için Gelişmişi tıklayın.

Ardından, İçerik ayarlarına gidin. İçerik ayarları genelde ziyaret ettiğiniz web sitelerinin hangi özelliklerini kullanıp kullanmayacağınıza karar vermek için bazı ayarlar içermektedir.

Bir sonraki sayfada, tarayıcınızın ses ayarlarını yönetmek için Ses’i tıklayın.

Artık, Sitelerin ses çalmasına izin verme özelliğini devre dışı bırakma konumuna getirerek tüm web sitelerinden gelen tüm sesleri kapatmayı seçebilirsiniz.

Ayrıca, dilerseniz beyaz listeye ses çalmak istediğiniz siteleri ekleyebilir, sesli bildirim almak istemediğiniz siteleri de “Sesi Kapat” alanına ekleyerek kara listeye ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz