İnstagram Resimlere Buzlama Yapacak

0
49
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Popüler Sosyal Paylaşım Sitesi İnstagram’da

Yeni bir özellik devreye giriyor, buna göre sakıncalı içeriklerin bulunduğu resim ve videolar artık buzlanarak kullanıcılara sunulacak.Peki, Instagram buzlanmış olarak yayınlanan bu içerikleri kullanıcılara neden sundu, kullanıcılar buzlanmış içerikleri nasıl görecekler.

İnstagram, her geçen gün yeni bir özelliği neredeyse kullanıcılarına sunuyor, buna göre yakın zamanda Instagram’a yeni bir özellik gelecek, Peki yeni gelen bu özellik ne işe yarayacak?

Buzlama Nedir ve Neden Yapılır?

Sosyal medyada her gün milyonlarca içerik paylaşılmakta, bunların içinde elbette sakıncalı diye tabir edilen, şiddet, korku, cinsellik vb. birçok öğe bulunabiliyor. Artık birçok içerik sitesi bu içerikleri otomatik olarak tespit ederek, buzlanmış bir şekilde kullanıcılarına sunuyor.Sebebi ise, bu içeriklerin direkt olarak kullanıcıya sunulmaması, sonuç olarak bu içerikleri görmek isteyen kullanıcılar, diledikleri takdirde bu içerikleri görüntüleyebilecekler.

Buzlanmış İçerikler Nasıl Görüntülenir?

Bu tür içerikler sayfa akışı içinde direkt olarak görüntülenmezler ve içerik yerine burada uygun olmayan bir içerik bulunduğuna dair bir ibare ile birlikte kullanıcıya sunulur. Ve kullanıcı isterse bu içeriklere ulaşmak için bu şartları kabul etmesi gerektiğine dair bir uyarıyı kabul eder ve içeriğin üzerine dokunarak içeriği görüntüleyebilir.

Birçok sosyal paylaşım sitesinde bulunan bu özellik yakın bir zamanda Instagram’da kullanılmaya başlanacak.

InstagramGönderileri buzlama özelliğini devreye sokmaya karar vermesi, geçtiğimiz haftalarda sosyal medyadaki gönderilerden etkilendikten sonra,  intihar eden 14 yaşındaki MollyRussel olayının ardından gerçekleştiği düşünülüyor.Instagram, muhtemelen buzlama özelliği alırken bu olayında etkisi olmuştur ve sanırım birçok kullanıcı içinde yararlı olabilecek bir uygulama gibi gözüküyor.

Instagram Buzlama Özelliği Nasıl Çalışacak?

Kullanıcılar, akışlarına bir resim ya da video yüklemeye karar verdiklerinde, sistem bu içeriğin içeriğinin uygun olup olmadığına karar verecek ve gerekli görürse buzlama işlemini gerçekleştirecek ve bu şekilde yayınlanmasına izin verecek.
Kullanıcı sayısı Milyonlarla ifade edilen Instagram’ın bu özelliği ne derecede etkili olacak ve resimlere ve videolara getirdiği buzlama özelliği ne kadar sağlıklı çalışacak, birçok kullanıcı için bu merak konusu elbette bunu zaman gösterecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz