Kötü Giden İlişkinizi Düzeltmenin Yolları

0
24
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Bozulan ilişkiyi düzeltmenin yolları;

Bir ilişkiniz var ancak kötü gittiğini düşünüyorsanız ilişkiyi düzeltmenin yollarını hiç de zor olmayacak. Öncelikle ilişkinizin neden kötü gittiğini maddelerle açıklayalım.

İlişkinizin güvensizlik sorunundan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız ilişkinizi de önce karşılıklı güvene dayalı çözümler üretmelisiniz bayansanız partnerinize güven duymaya bilirsiniz ya da tam tersi güveni ancak karşılıklı sağlamakta yarar vardır. Güven daha çok aldatma, yalanlarla sarsılan bir duygudur bu nedenle karşılıklı olarak bu sorunu açık bir şekilde çözmek için birbirinize konuşmayı ihmal etmeyin. İlişkiniz ikinizin arasında olmayan sorunlardan dolayı örneğin ailelerden dolayı kötü gidiyorsa ilişkinizi ailevi sorunlardan uzak tutarak yansıtmamaya çalışarak yaşamakta yarar vardır. Kötü giden ilişki dendiğinde birbiri seven iki bireyin yaşadığı bazı sorunlardan kaynaklı ortaya çıkan olumsuz yaşadıklarıdır. Çevresel yani iş yaşamı ya da arkadaş çevresi de ilişkinizi kötü yönde etkileyebilir bu nedenle tüm bu etmenleri bir bir gözden geçirmelisiniz.

 

İlişkiyi kötü etkileyen birçok faktör olabilir kendinizi yargılamaktan çekinmeyin.

İlişkiniz bazen kendinizin değişen davranışlarından kaynaklanabilir sürekli evham yapıyor olabilir olur olmaz kıskançlıklarda bulunuyor olabilirsiniz. Partnerinizin sizi sevmediği kafanızda kurarak sürekli ona yüklenerek ilişkinizi kötü yönleriyle görüyor olabilirsiniz. İlişkinizi yaşarken olumlu yönlerini hatırlayarak kötü yönlerini unutmaya yıkıcı değil yapıcı olmakta yarar vardır. Karşılıklı sorunları çözmek için tartışmak ilişkinizi kötü olarak yargılamak doğru olmaz sevgi kadar sorunların konuşarak sevgi ve saygı çerçevesinde çözülmesi daha doğru olacaktır.

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz