Kredi Kartlarının Taksitlendirilmesi ve Yapılandırılması

0
24
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Kredi Kartlarının Taksitlendirilmesi ve Yapılandırılması;

Bankalar, müşterilerinin her türlü isteklerinde genel olarak başarılı bir süreç gösterirler. Özellikle bankaların maddi anlamda müşterilerine sunduğu en önemli uygulamalardan bir tanesi de, kredi kartı uygulamalarıdır. Bilindiği üzere aslında bir tür kredi verme durumu olan kredi kartı, her zaman belirli limitler arasındaki para harcamaya izin veren bir yapıdadır. Özellikle belirlenen limit tarihleri arasında ödemelerin geri yapılması, aslında kredi kartlarının avantajlı yapısının devam etmesine avantaj sağlayacaktır. Bilindiği üzere herhangi bir kredi komisyon veya faiz ücreti ödemek istemeyen müşterilerin, gerekli taksitlerini doğru vade aralıklarında gidermesi gerekecektir. Aynı zamanda ödeme planına sadık olan müşteriler, bankalar tarafından da sürekli olarak ödüllendirilecektir. Kredi kartları, belirli aksamaların meydana gelmesinden sonra ise dezavantajlı bir duru olacak ve müşterilerin her zaman ekonomik olarak zor zamanlar geçirmesine neden olacaktır.

Kredi Kartı Yapılandırma

İki ödeme dönemi arasındaki harcanan bütün miktarların geneline, bankacılık kredi kartı literatüründe dönem borcu adı verilir. Borçların ödenmediği durumlarda, genellikle ilk ay bankalar müşterilerini uyaracak ve gerekli borçların ödenmesi talebini iletecektir. Fakat ödememe durumu ikinci ayı da kapsar ise bankanın kredi kartı risk birimi, genel olarak müşteriler ile iletişime geçecek ve bu anlamda müşterinin çok daha uygun bir ödeme planına sahip olmasını amaçlayacaktır. Bilindiği üzere kredi kartında taksitlendirme ve yapılandırmaya giden müşterilerin ise kredi notlarındaki inanılmaz düşüş de engellenmiş olacaktır. Özellikle yasal takibe düşünce kara listeye girme tehlikesi olan müşteriler için, bu anlamda kredi kartlarını taksitlendirme veya yapılandırma mantıklı bir durum olacaktır.

Kredi Kartı Yapılandırılması Nasıl Olur?

Kredi kartlarında bulunan borçları tarafından uyarılmış olan müşteriler, özellikle bankaların sunduğu vade ve yeni ödeme planlarına göre kendilerine çeki düzen vereceklerdir. Bunun yanında ise bankaların sunduğu ödeme planlarında, genel olarak düzenli gelir ve ödeme gücü de göz önünde bulundurulacaktır. Aynı zamanda borçlara yardımcı olmak üzere oluşturulan bu sistemde, genel olarak uzun vadeli yatırım bütçeleri de önemli bir rol oynamaktadır. Bu sayede kredi notunda ise ciddi bir düşüş yaşanmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz