Küçük Evleri Gösterişli Hale Getirmenin Püf Noktaları

0
39
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Küçük Ev Dekorasyon Önerileri;

Günümüz sosyal ve ekonomik koşulları bazılarımızı maalesef küçük evlerde yaşamaya zorunlu kılıyor. Gerek emlak piyasasındaki dalgalanmalar, gerekse de eski kalabalık aile düzeninin yerini çekirdek aile olarak nitelendirebileceğimiz küçük ailelere bırakmasıyla birlikte ister istemez büyük evlerden kaçınmak hepimizin tartışmasız bir gerçeği olmaktadır. İşte yaşamak zorunda olduğumuz küçük evleri gösterişli büyük evlere dönüştürmenin bazı püf noktaları;

Küçük evleri gösterişli hale getirmenin püf noktaları arasında özellikle evinize uygun ölçülerde eşya alımı yapmak, evinizi daha ferah gösterecektir. Standart ölçüler dense mümkünse kendinizin alacağı ölçülere uygun eşyalar kullanmak, gereksiz eşya yığınını engelleyecek ve evinizi olduğundan daha geniş gösterecektir.

Küçük evlerin dekorasyonu için dağınık ve temiz olmayan bir ev geniş ve ferah bir evi bile küçük göstereceğinden olabildiğinde evinizin temizliğine, tertip ve düzenine özen göstermenizi öneririz.

Zemininizi kullanmak yerine duvarlarınıza monte edebileceğiniz raf ve dolaplarla, yer kaygısından kurtulabileceğiniz gibi kullanım alanlarınızı daha da arttıracak ve evinizin olduğundan evin daha geniş gözükmesine yardım edecektir.

Duvarlarınızda kullandığınız renkler, sizin için çok önemlidir özellikle açık renk boya kullanmanız, evinizi daha geniş gösterecektir ancak, kontrast renkleri doğru şekilde kullanırsanız koyu renkler bile duvarlarınızda aydınlık duracaktır. Örneğin, koyu kahverengi bir tonla kontrast oluşturduğunuz krem rengi evinizi çok daha ferahlatacaktır. Yine duvarlarınıza asacağınız büyük aynalar ve tabloların da aynı etkiyi göstereceğinden şüpheniz olmasın.

Misafir gelirse diye alacağınız çok büyük koltuklara ya da büyük yemek masalarına hiç ihtiyacınız yok. Özellikle katlanır yemek masalarını tercih edin. Misafiriniz geldiğinde de gönlünüze göre açıp masanızı genişletebilirsiniz. Unutmayın ki, o evde sürekli yaşayan sizlersiniz ve eviniz ne kadar ferah olursa, sizde bir o kadar pozitif enerjiyle yüklü olursunuz.

Kullanmadığınız ve atmaya kıyamadığınız eşyalarınızla vedalaşın. Evde bulunan eşyalarınız ile küçük evleri büyük göstermek için özellikle eşyalarınız ne kadar fazla olursa hem temizlemesi hem de toplaması hem vakit alacaktır hem de yok yere evinizin yaşam alanını daraltacağından dikkatli seçimler yapmanızı tavsiye ederiz.

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz