Migren İçin Çözüm Önerileri Nelerdir ?

0
33
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Migrene iyi gelen doğal tedaviler;

Yaşam kalitenizi düşüren hatta zaman zaman hayatınızı kabusa çeviren migren ağrınız mı var? Gece yattığınız zaman ağrıyan ve yeni güne başlarken aynı ağrıyla devam eden baş ağrılarından mı yakınıyorsunuz? Bu ağrılardan kurtulmak için her türlü yolu denediniz ve bir türlü çözüm bulamadınız mı? Mutlaka bu ağrıları dindirmek için bir çok yöntem denemişsinizdir ancak aşağıda sizlerle paylaşacağımız bazı önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Düzenli uyku hayat felsefeniz yapın ve ne çok fazla ne de az uyuyun. Vücudunuzu susuz ve aç bırakmayın. Yanınızda her zaman bir şişe su ve atıştırmalık yiyecekler bulunsun. Neler yiyip içtiğimiz çok önemli. Severek tükettiğimiz bazı gıda ve içecekler ağrılarımızı tetikleyecektir. Bunların başında çikolata, tütsülenmiş peynirler, Konserve yiyecekler, İşlenmiş etler, Kırmızı şarap ve bira başta olmak üzere, alkollü ve gazlı içeceklerden uzak durmalı hatta ve hatta hayatınızdan çıkartmalısınız. Bazı baharatların migren ağrılarına iyi geldiği gözlenmiştir.

 

Migrene iyi gelen doğal tedaviler içinde bilimsel olarak kanıtlanmamasına rağmen zencefilin çay formunda kırmızı biberin ise yemeklerde kullanılması durumunda migreni hafiflettiği gözlenmiştir ayrıca aktarlardan temin edebileceğiniz civanperçemi isimli bitkinin düzenli kullanımda 6 ay gibi kısa bir sürede migren rahatsızlığının hayatınızdan tümüyle çıkıp gitmesini sağlayacaktır. Ancak, bu bitkinin hamile, hamile riski taşıyan ve emziren annelerde kullanımı uygun değildir ayrıca yine aktardan temin edebileceğiniz nane ya da toros yağını, dairesel hareketlerle ağrının yoğunlaştığı bölgelere masaj yapmanız ağrılarınızı hafifletecektir. Sarı Kantaronu çay formunda kullanmanız antidepresan özelliği ile rahatlatıcı ektisiyle migren ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz