Özelliklerine Göre Kumaşlar ve Kumaş Seçimleri

0
42
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Kumaş alırken nelere dikkat edilir;

Takım elbiselerde kumaşın rengi ve cinsi çok önemlidir. Duruşunuz kumaşın rengi ve cinsi ile yakından alakalıdır. Ciddi bir iş ortamında kumaşı pamuksu olan takım elbiseler pek kullanılmaz. Bu durumun temel nedeni pamuklu kumaşlı ürünlerin ütü tutmada zor olması ve kişiyi ciddiyetten uzak tutmasıdır. Pamuklu kumaşlar kişiye rahat hareket etme yeteneği kazandırır. Pamuklu kumaşların ütülenmesi ve düzgün kalması çok zordur.

Takım elbiselerde naylonsu kumaş çeşitleri genelde düğün ve eğlence yerlerine giderken giyilmektedir. Çünkü naylonsu bu kumaşlar takım elbiselere parlaklık kazandırır. Ciddi bir iş ortamında giyilen renkli parlak kumaşlı takım elbiseler ortam için uygun olmayabilir.

Takım elbisede ideal kumaş çeşidi ipek ve yün karşımı kumaşlardır. Bu kumaşların ütülenmesi ve yıkanması kolaydır. Takım elbisenizi uzun süre giymek ve güzel görünmek isterseniz mutlaka yün ve ipek karşımı kumaşlar tercih etmelisiniz.

Takım elbise alırken mutlaka kaliteden şaşmamanızı tavsiye ederim. Ucuza takım elbise almak yerine sağlam takım elbise alıp uzun süre giymenizi tavsiye ederim. Takım elbisenizin ömrü takım elbisenizin kumaşının ömrü ile orantılıdır. Takım elbisenizin kumaşının birinci sınıf olmasına dikkat etmelisiniz. Piyasada ucuza satılan Pazar usülü takım elbiselerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu takım elbiseler kirlenip yıkandığı zaman eski görünümlerini kaybetmektedir.

Takım elbise alırken takım elbisenin fiyatına, kumaşının kalitesine ve markasına dikkat etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz