Samsung, Plastik Ambalaj Kullanmayı Durduruyor

0
29
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

En yeni akıllı telefonları  bugün açın  ; bir kağıt, kart ve plastik ambalaj karışımı bulacaksınız. Ürünün dışında kullanılmak üzere herhangi bir plastiğe gerçekten ihtiyaç duyulmaz ve Samsung bu yıldan itibaren hepsini çıkarmaya kararlıdır.

Samsung’un taahhüdü telefonlarının ötesine geçiyor.Güney Koreli şirket, büyük ev aletlerine kadar çok çeşitli el tipi ve giyilebilir cihazlar üretmektedir. Hepsinde, paketlemenin bir parçası olarak tipik bir plastik var ve Samsung bu partiyi atmayı planlıyor.

Yine de, ambalaj hala gerekli, Samsung geri dönüşümlü ve biyoplastik kullanarak bu ihtiyacı dolduracak. Geri dönüştürülmüş plastikler, daha önce ürettiğimiz plastiğin okyanuslarımızı ve su kaynağımızı kirletmek yerine yararlı kalmasını sağlar  . Biyoplastikler, yiyecek atığı, ağaç yongası, mısır nişastası veya tarımsal yan ürünler gibi biyokütleden türetilir. Hiçbir şekilde mükemmel değildirler, ancak daha hızlı üretmek ve biyolojik olarak parçalanmak için daha az enerji gerektirirler.

Başlangıçta Samsung, telefonları  ve tabletleri giyilebilir parçaları  kağıt hamuru kalıplarıyla tutmak için kullanılan plastiği değiştiriyor  . Ambalajlandıkları çantalar çevre dostu malzemeler kullanacak ve şarj cihazları yeniden tasarlanıyor. Günümüzde tipik olarak şarj tapalarında görülen parlak plastik kaplama, plastik koruma filmlerine duyulan ihtiyacı gideren mat bir kaplama ile değiştirilecektir.

 

Ev aletleri yeni çevre dostu plastik torbalarda satışa sunulacak ve Samsung şu anda yalnızca Orman İdare Konseyi, Orman Sertifikalandırma Programının Onaylanması Programı ve Sürdürülebilir Ormancılık Girişimi dahil olmak üzere güvenilir kaynaklardan gelen kağıt ve elyaf malzemeleri kullanmaya kararlıdır. Bu 2020 yılına kadar gerçekleşecek.

Nihai amaç, 2030 yılına kadar 500.000 ton geri dönüştürülmüş plastik kullanmak ve o zamana kadar 7.5 milyon ton atılan ürün toplamak. Bunu yaparak, Samsung yalnızca ambalajlarının dünya üzerindeki etkisini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda yapmazlarsa benzer girişimleri umutla hayata geçirecek diğer üreticiler için de çıtayı ayarlıyor.

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz