SEO Cezasından Nasıl Geri Dönülür?

0
19
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Önde gelen bir arama motorunun ilk sayfasına iniş ve ikincisi arasındaki farkın size milyonlarca gelire mal olabileceği dijital bir dünyada yaşıyoruz; Bir şirketin SEO sıralamasını her zamankinden daha önemli kılan şey budur. Fakat eğer o şirketin şefi iseniz ve oyunu oynamak istiyorsanız, o zaman kuralları anlamanız gerekir.

Ve bu kurallardan biri, Google’dan bir SEO cezası aldığınızda, sayfa sıranızın düşmesidir; Bu, web sitenizin Google’da bulunmasının zorlaştığı ve sonuçta sitenin ziyaret edilmesinde önemli bir düşüşe yol açtığı anlamına gelir.

İşte birkaç farklı SEO cezası ve bunlardan nasıl geri dönüleceği.

Gizleme

“Cloaking”, arama motorlarına web sitenizin ziyaretçilerin siteyi ziyaret ettiklerinde göreceklerinden farklı bir versiyonunu göstermek için kullanılan bir tekniktir. Gizleme çeşitli biçimlerde olabilir, çünkü web sitenizdeki fotoğraflar ve metinler gibi farklı içerik türleri gizlenebilir. Bu sorun, site sahibi olarak yaptığınız herhangi bir nedenden dolayı gizlenmenizin ciddi bir suçturve sizi Google gibi sitelerde yasaklamanıza neden olabilecek bir kaza nedeniyle meydana gelse bile .

Gizleme ayrıca Google’ın İlk Tıklama Ücretsiz politikasında da görülebileceği gibi birkaç farklılığa sahiptir . Kısacası, politika, Google’a bilgi gösteren ancak aboneliği olmayan ziyaretçilere aynı bilgiyi gösteremediğini ve cezalandırılacağını gösteren web sitelerinin gösterilmediğini belirtmektedir.

Neyse ki, gizleme sabitlenebilir. İlk adım, web sitenizin hangi bölümlerinin gizlendiğini belirlemektir. Bu sorunu belirlemenize yardımcı olacak tonlarca ücretsiz araç var. Gizlenmiş sayfayı tanımladıktan sonra, Google’a gidebilir ve sayfaları web sitenizin gizlenmiş kısmından alabilir, web sayfanızdaki içeriği Google tarafından alınan içerikle karşılaştırabilir ve ardından tutarsızlıkları veya varyasyonları kaldırabilirsiniz. Bunu yaparken, garip bağlantıları veya yanlış yönlendirmeleri kaldırdığınızdan emin olun.

“Spam”, İnternet’teki çok sayıda alıcıya gönderilen alakasız veya uygunsuz mesajlar anlamına gelir. Spam yaygın olarak internette büyük bir sıkıntı olarak görülüyor ve arama motorları bu şekilde muamele edilmesini sağlıyor. Spam birçok farklı biçimde gelir, ancak en ağır biçimde cezalandırılan biçim “yalnızca spam” dir.

Saf spam, zayıf otomatikleştirilmiş yorumlama sistemlerinin ve mesajlaşma sistemlerinin kullanılması, sıyrılmış içerik ve gizleme gibi, spam tabanlı tekniklere agresif bir şekilde katılan kuruluşlar tarafından oluşturulur.

İstenmeyen posta gönderme sorunlarını çözmenin en hızlı ve kolay yolu kaynağı tanımlamak ve kaldırmaktır. Kuruluşunuzun, sosyal ve normal spam arasındaki satırları bulanıklaştırmadığından emin olun; bazen bu ayrım, doğru kitle iletişim sistemini seçtiğinizde sağlanabilir. Otomatik bir mesajlaşma sistemi seçerken, spam önleme işlevine sahip bir tane seçtiğinizden emin olun.

 

Değer

Bir web sitesinin yapabileceği en önemli şeylerden biri, ziyaretçilerinin gördüklerine değer katmasıdır. Gizleme ve spam göndermeye benzer şekilde, değer katma çabası birden fazla biçimde olabilir. Elbette her web sitesinin belirli bir anlatımı olmalıdır – ziyaretçilerin sitenin ne sunması ve neden kalmaları gerektiğini bilmelerini sağlayan bir hikaye.

Ancak bu “hikayenin” büyük bir kısmı web sitesinde çok değerli bir içeriğin olmasına bağlı. Web siteniz değerliyse, daha yüksek SEO sıralaması ile ödüllendirileceksiniz ; Aksi halde, sıralama sistemine birkaç sayfa bırakma ihtimaliniz vardır.

Aslında Google’ın otomatik web tarama yazılımı ve gerçek hayattaki çalışanlarının özenli bir süreci vardır; Site, teknik ve insani uzmanlığı birleştirerek, web sitenizin gerçekten değerli olup olmadığını belirleyebilir.

Yazılımı mucizevi bir şekilde kandırmanın bir yolunu bulsanız bile, bir insan inceleme uzmanı sizi yakalayacaktır. Dolayısıyla, hileler veya numaralar kullanmak yerine, sitenizin içeriğini geliştirerek web sitenizin değerini artırın.

Elbette, sayfa ziyaretleri ve belirli bir kullanıcının sitenizin çeşitli sayfalarında kalacağı sürenin uzunluğu gibi, kontrolünüz dışında olan bazı şeyler vardır. Ancak bir şey olduğunu sizin kontrolünüzde içeriğidir. Web sitenizin değerini artırmak için:


Siteden alakasız veya doğal olmayan referans bağlantılarını kaldırın
 . Sitenizdeki bu tür bağlantılar, SEO’da görülen en yaygın cezalardan birinin nedenidir.

İçeriğinizin içeriğine dikkat edin ve asla intihal etmeyin. Her iki eylem de sorunludur ve bu tür içerik derhal kaldırılmalıdır.

SEO sıralaması şimdi her zamankinden daha önemli ve aynı zamanda karmaşık olabilir. Yeni iseniz veya yeni başlayan biriyseniz herkesin hata yaptığını unutmayın; Dünyanın en büyük web siteleri bile SEO cezaları alıyor.

Buna cevaben, yapabileceğiniz asıl adaletsizlik, bu cezalara neden olan sorunları düzeltmekte başarısız olmaktır. Bu nedenle, rutin kontroller yaptığınızdan ve mümkün olduğunda web sitenizi optimize ettiğinizden emin olun.

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz