Sitenizi Cezalandıracak 4 Yanlış SEO Taktiği

0
17
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

 SEO sağlayıcınız sizi cezalandırmak için mi? Umarım değil, ama olabilir bir şansı var. Bir web sitesi hazırlamak ve aslında ne yaptıklarını bilmeden SEO hizmetlerinin reklamını yapmak çok kolaydır. Google’ın en iyi uygulamalarına uymayan ve hala etkili olmayan eski yöntemleri kullanan pazarlamacılar da var.

Eğer bir Google cezasına çarptırılmadıysanız, bunun size başka hiçbir şeye benzemez bir deneyim olduğunu söyleyeyim. Kalbiniz midenize düşüyor, nefeste kısalıyorsunuz ve gözleriniz bilgisayar ekranına bakarken ne olduğunu merak ederek incinmeye başlıyor. İyi bir duygu değil ve asla deneyimlemek istemediğiniz bir şey. Daha da kötüsü, potansiyel müşteriler veya ortaklar sizi Google’da aradıklarında ve ceza aldıklarını gördüklerinde, itibarınızıelveda öpücüğü ile öpün .

SEO stratejinizi yıl boyunca planlarken, dikkat etmeniz gereken dört şey var. Bunlardan herhangi biri oluyorsa, bir Google cezasına çarpma ihtimaliniz yüksektir.

  1. Ana sayfanıza bağlanma

İlk olarak, ana sayfa linklerini backlink stratejinize dahil etmenin yanlış bir tarafı yoktur. Ancak, doğru şekilde yapılması gerekir.

Bazı insanlar hala web sitenizin ana sayfasına daha fazla bağlantı almanın o web sitesinin daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacağına inanıyor. Bu insanlar hala 2005’te yaşıyor. Google web sitelerini sıralamıyor. Sayfaları sıralıyor. Bu nedenle, ana sayfayla değil, web sitenizdeki kaliteli içerikle bağlantı kurmanız gerekir.

Sağlayıcınızın yanlış yaptığına dair kesin bir işaret, ana sayfanızı tam eşlemeli bir anahtar kelimeye bağladıklarıdır. Örneğin, “SEO sağlayıcı” terimini gerçek bir SEO sağlayıcı ana sayfasına bağlamak.

Tam Eşleme Bağlantı Metni + Ana Sayfa Bağlantısı = Google Cezasına Giden Yol

Doğal olarak yapılırsa, ana sayfa bağlantıları iyi durumdadır. Ana sayfa bağlantılarını gördüğüm tek “doğal” yol, markalı olup olmadığıdır (örneğin, makale belirli bir şirketten bahsediyor ve o şirketin ana sayfasına bağlantı yapıyor) ya da veren kişinin ana sayfasına bağlantı veren bir teklif (hatta Bazı kara şapka pazarlamacıları Google bağlantılarını fiyat tekliflerinden aşırı değerlendiriyorsa, bu durum oldukça güç.

Web sitenizde yalnızca bir ana sayfanız ve ürün açılış sayfalarınız varsa, pazarlama planınızı yeniden değerlendirmenin zamanı geldi. Bir blog başlatın ve insanların okumak istediği kalitede içerikoluşturun . Sitenize kaliteli bağlantılar kurmanın tek yolu budur.

  1. Bağ çiftlikleri ve tekerlekler

Bir bağlantı grubu, bir SEO sağlayıcısı tarafından, belirli sitelere geri bağlantılar oluşturmak amacıyla kurulan bir dizi web sitesinden başka bir şey değildir. WordPress veya Blogger gibi ücretsiz platformlar kullanılarak oluşturulurlar ve arama sonuçlarını değiştirmeye çalışmaktan başka hiçbir değeri yoktur.

Bağlantı tekerleği, pazarlamacı başkalarından bir para makalesine (web sitenize) bağlantı verdiğinde gerçekleşir. Para sitesine bağlanan makaleler daha sonra para sitesine de bağlantı veren diğer makalelerden bağlanır.

Bağlantı tekerleklerini yarasadan uzaklaştırmaya çalışmayın. Bazı SEO uzmanları, bağlantı çiftliklerini dahil etmeden bağlantı tekerleklerini kullanabilirler. Bu hala etkili bir geri bağlama yöntemi olabilir ve aynı zamanda yüksek kalitede içerikle doğal olarak ortaya çıkar.

Bir SEO sağlayıcısı sizin için bir backlink alabiliyorsa, bağlantının geldiği özelliğe sahip olup olmadıklarını sorun. Eğer öyleyse, muhtemelen bir bağlantı grubu.

Bir SEO sağlayıcısı bağlantı çarkları kullandıklarını söylediğinde, onlara bağlantı çiftlikleri kullanıp kullanmadıklarını veya beyaz şapka bağlantı tekerleği taktiklerini kullanıp kullanmadıklarını sorun.

3. Cezalı web sitelerinden bağlantı vermek

Asla Google tarafından sanal alan bir web sitesinden bağlantı kurmak istemezsiniz. Bu siteler bir nedenden ötürü sandbox’ludur ve onlardan bağlantıların olması Google’a herhangi bir iyilik yapmaz. Google tarafından güvenilen, onlar tarafından cezalandırılmayan sitelerden bağlantılar istiyorsunuz.

SEO sağlayıcınıza, hangi sitelerden bağlantı alacağını nasıl belirleyeceğini sorun. O zaman bu siteyi nasıl değerlendirdiğini sorun. ŞirketPixelgrooveveya Moz gibi siteler kullanıyorsa , muhtemelen emin ellerdesiniz.

Ceza denetçilerinin size iyi bir ceza verebileceğini belirtmekle birlikte, yalnızca yöneticilerin cezalandırılıp cezalandırılmadığını bilmeleri gerektiğini belirtmek isterim. Manuel işlemlerin bildirimi, web yöneticilerine Google Web Yöneticisi Araçları aracılığıyla sağlanır.

Edinilen bağlantıların tam listesini almanızı ve kendi bağımsız kontrollerinizi yapmanızı öneririm.

Ayrıca, sağlayıcınız, ileriye gitmeden önce veteriner hekiminden gelmek istemeniz durumunda, link edinimi için size bir web siteleri listesi sağlamalıdır.

4. Satın alma bağlantıları

Asla link almamalısın. Bu, Google politikalarının ihlalidir ve web sitelerinin sanallaştırılmasının en önemli nedenlerinden biridir. Linkler doğal olarak gelmeli ve geçerli link edinme stratejileri ile başarılmalıdır.

Peki geçerli bir bağlantı edinme stratejisi nedir? Beyaz şapka bağlantı kurma yöntemleri ile orada birçok rehber vardır, ancak temelde sosyal yardım içerir. Bağlantı fırsatlarını bulup bu özelliklere ulaşmalı ve bağlantınızı önermelisiniz.

Bazı SEO şirketleri dış kaynak hizmetidir. İşinizi alırlar ve daha sonra Upwork veya başka bir serbest web sitesine giderler ve sizden ücret almak için indirimli olarak bağlantılar satın alırlar. Yani şimdi web sitenizi, asla işe almadığınız üçüncü bir tarafın ellerine alıyorsunuz.

Uzun lafın kısası, satın alma bağlantıları, siyah şapka pazarlamacılarının odasına girdiğiniz anlamına gelir. Büyük olasılıkla, burada vurgulanan tüm sorunları ihlal eden bağlantılarla biteceksiniz. Ana sayfalara tam eşleme metni kullanan bazı siteler, bazıları çiftlikler kullanan, bazıları Google tarafından zaten cezalandırılan web sitelerinden bağlantı verecek başkalarına sahip olacaksınız. Hepsi, ilk etapta kaçınmak istediğiniz şeylerdir.

Sağlayıcınıza danışın ve bağlantı çeşitliliğibağlantı çeşitliliği teknikleri dahil olmak üzere beyaz şapka yöntemlerini kullanarak sizin için bağlantılar aldıklarından emin olun . Bağlantı satın alma kullanan herhangi bir yöntem derhal kesilmelidir.

Başka herhangi bir şey?

Bunlar en önemli olduğunu düşündüğüm yöntemlerden sadece dördü. Birçok SEO sağlayıcıları hala bu yöntemleri kullanmaktadır. Neden sonunda paranızı bir “uzmana” harcıyorlar? Sonunda, sizi daha üst sıralarda tutmak yerine arama sıralamasında sıralamaya alacaklar?

SEO peyzajı sürekli olarak değişiyor ve giderek daha az ne yapılması gerektiğini bilmemeyi zorlaştırıyor. Sizi cezalandırmanıza neden olacak, kapsamadığım birçok yöntem var. Sakınmanızın önemli olduğunu düşündüğünüzü duymak isterim.

 

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz