Türk Telekom Borç Sorgulama

0
56
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Türk Telekom Borç Öğrenme;

İnternet üzerinden Türk Telekom online işlemlere girerseniz faturanızı görebilir,istersenizkredi kartı ile kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan, borç ve alacak sorgulamabaşlığı altında yer alan ad, soyadı ve hesap numarası ile sorgulama şıklarından birini seçerek tıklayınız.Sizlere belirtilen talimatlara ve istenen bilgilere dikkat ettiğinizde rahatlıkla turktelekom borç sorgulama işlemini yapabileceksiniz.

Sorgulama ekranında yer alan isim, soyisim ve kimlik numarası kısımların doldurulması zorunludur.Her defasında değişen ve ilgili boşluğa yazmanız istenilen ‘resimdeki karakterleri giriniz’ ifadesi altındaki kutucuğa verilen karakterleri yazdıktan sonra sorgulama butonuna basınız.Karakterleri doğru yazmanız çok önemlidir. Eğer borcunuz var ise ayrıntılı olacak şekilde size gösterilecektir.

Faturalı hatlarda son ödeme tarihi,

gecikme faizi ve diğer hususlar şeklinde çıkacaktıreğer fatura yok ise isminize hitaben ödenmemiş faturanız ya da alacağınız bulunmamaktadır yazısı ile karşılaşacaksınız.

Sorgulama sayfasının hemen altında ‘istisnai durumlarda borçluluk durumu değişkenlik gösterebilir.Uyuşmazlık halinde ve teknik nedenlerle borç bilgisinin yazılamamış olduğu durumlarda şirket kayıtları geçerli olacaktır’ ibaresi yer alır ki bu istisnai durumlar içinde;

  • Bulunduğunuz dönem faturasının henüz üretilmemiş olması
  • Talep doğrultusunda taksitlendirilen fatura borcunun bulunmaması
  • Çeşitli sebeplerle ara fatura ödemeleri olmazsa bir sonraki döneme aktarılan faturadan ödenmemiş borç bulunması
  • Mevzuat gereğince fesih işleminden sonra henüz son faturanın gönderilmemiş olması gibi durumlarda borç bilgileri değişiklik gösterebilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz