Twitter Takipçi Artırma Yolları

0
48
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Twitter Takipçi Artırma Yolları

Sosyal ağlardaki profil ve sayfa takipçi sayısının çokluğu, ticari faaliyetlerde öne çıkmak ya da herhangi bir konuyla ilgili sesimizi daha yüksek kitlelere ulaştırmak açısından son derece önemlidir. Bu öneme binaen Twitter takipçi artırma yolları başlıklı bu yazımızı, sizler için hazırladık.

Twitter Takipçi Artırma Yolları

Markanızla potansiyel müşterilerinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirmek, sesinizi daha geniş kitlelere duyurmak ve amacınız her ne olursa olsun geniş bir kitleye ulaşmak için, sayfa ya da profil takipçi sayınızı artırmak büyük önem taşımaktadır. Aşağıda vermiş olduğumuz Twitter takipçi artırma yolları hakkındaki önerilerimizi dikkate alarak, takipçilerinizin artmasını sağlayabilirsiniz.

Art Arda Değil Sık Tweet Atın

Art arda Tweet atarak mevcut takipçilerinizi sıkmak yerine, yerinde ve doğru görsellerle süslenmiş sık tweet atmak daha faydalıdır. Yani günde atacağınız 5-6 tweet, atacağınız 20 tweetten daha etkili sonuçlar vermektedir. Bu sayede insanlar paylaşımlarınızı, farklı platformlarda paylaşacak ve size yeni takipçiler kazandıracaktır.

Sizde Takip Edin

Sizinde diğer insanları takip etmeniz, bir geri dönüşüm olarak takipçi kazanmanızı sağlayacak yollardan birisidir. Bu konuda son derece cimri davranan kullanıcılar, geri dönüşüm takiplerinden fazla kullanıcı elde edememektedirler. Bunu aşmanın tek yolu, özellikle sizinle aynı fikirleri paylaşan insanları takip ederek onlarla etkileşim kurmaktan geçmektedir.

Doğal Olun

İçeriği soğuk olan ve soğuk söylemlerle süslü Tweetler atmak yerine, daha samimi doğal Tweetler atmak Twitter takipçi artırma yolları arasındadır. Bu nedenle mümkün olduğunca doğal ve samimi olarak, yeni takipçiler kazanmanız mümkündür.

Etiketlerin Gücü Adına

Sosyal medya postlarında, kullanılan etiketlerin gücü yadsınamaz derecede önemlidir. Mutlaka her paylaşımınıza gerek paylaşımla alakalı, gerekse konumla alakalı hashtaglar ekleyerek paylaşım yapın. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşabilir, sizi daha çok insanın takip etmesine imkan verebilirsiniz.

Retweetlenecek Tweetler Kullanın

Twitter takipçi artırma yolları arasındaki en etkili yöntemlerden birisi, Retweetlenecek Tweetler atmaktır. Bu sayede paylaşımlarınızı diğer insanların Retweet yapmasını sağlayarak, sizi takip etmeyen insanlara daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Pinlemeyi Unutmayın

İyi bulduğunuz ya da insanlar tarafından sevilen Tweetlerinizi, profilinize sabitleyin. Bunu yapmak sizi takip etmeyen ancak profilinizi ziyaret eden kişilerin, sizi takip etmeye karar vermesi için faydalı olabilecek bir yöntemdir.

İçerikleri Değişin

Paylaşımlarınızda, çeşitlilik arz eden konular paylaşın. Her zaman aynı tarzda içerik paylaşmak, paylaştığınız konulara ilgi duymayan insanların sizi takip etmeleri önündeki engellerden birisidir.  Bu nedenle farklı içerikler paylaşarak farklı düşüncelere sahip insanlara ulaşmak, Twitter takipçi artırma yolları arasında etkili bir çalışmadır.

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz