Twitter’dan siyasetçileri oldukça kızdıran karar!

0
2
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Twitter reklamları denildiğinde sahte banka reklamları akıllara gelmeye başladı. Son dönemde oldukça sık bir şekilde gördüğümüz bu reklamlar, sizin sahte internet siteleri üzerinden kimlik ve banka bilgilerinizi çalmayı hedefliyor.

Bu reklamlara uzun süredir köklü bir çözüm sunulmaması kullanıcılar tarafından oldukça eleştirilirken, Twitter’dan farklı bir konuya müdahale geldi. Twitter CEO’su Jack Dorsey artık siyasi içerikli reklam almayacaklarını duyurdu.

Twitter siyasi reklam yasağını duyurdu

Kasım sonunda dünya gelinde uygulamaya konulacak olan Twitter siyasi reklam yasağı için Jack Dorsey kendi Twitter hesabı üzerinden uzun bir açıklama yaptı.

Siyasi mesajların insanlara organik bir şekilde ulaşması gerektiğine inandıklarını dile getiren Dorsey, bundan sonraki süreçte parayla bunun gerçekleştirilmesine izin vermeyeceklerini belirtiyor. Normal şartlarda kullanıcılar özgür iradeleri ile takip ettikleri politikacıların yayınlamış olduğu siyasi açıklamaları görüyor.

Ancak, siyasiler tarafından reklam verildiğinde hiç birine katılmadığınız veya görmek istemediğiniz siyasi mesajlarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu kararın alınmasında Facebook’un ABD seçimlerine müdahale etmesi ve sosyal medyanın oy verme sürecini etkilediğine dair iddiaların çoğalması büyük rol oynuyor.

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz