Ülkemizde En Sık Rastlanan Ölüm Türleri Belli Oldu!

0
5
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu güncel Sağlık İstatistikleri, Türkiye’de en sık görülen ölüm sebeplerini ortaya çıkardı!

Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu güncel Sağlık İstatistikleri, Türkiye’de en sık görülen ölüm sebeplerini ortaya çıkardı!

hazırlamış olduğu 2015 Sağlık raporunu paylaştı. Rapora göre ana tanı olarak ölüm sebebi karşılaştırmasında ilk sırada yer alan dolaşım sistemi hastalıkları %40,25 olarak görülmekte. Cinsiyete göre ayıracak olursak eğer erkeklerin %36,85 ve bayanların %44,31 olduğu görülüyor.

Vücut üzerinde anormal olarak doku büyümesi neoplazmalar ile yaşanan ölümler ise %20,04 olarak ikinci sırada yer almakta.

Solunum hastalıklarına baktığımızda ise %11.10 ile en fazla ölümle sonuçlanan durum üçüncü sırada yer alıyor.

Erkeklerde en sık görülen kanser türleri

Erkeklerde en sık görülen kanser türüne baktığımızda %21.1 oranında akciğer ve bronş kanseri olarak görülmekte.

Prostat kanseri ise ikinci sırada %12.7 ile görülüyor. Üçüncü sırada ise kolorektal kanserler %9,3 olarak görülmekte.

Bayanlarda meme kanseri ilk sırada yer alıyor!

Bayanlarda en fazla rastlanan kanser türü %24.9 oranında meme kanseri olarak görülmekte. İkinci sırada ise %12 oranında tiroid kanseri ve son olarak erkeklerde olduğu gibi %8 oranında kolorektal kanserler görülüyor.

PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz