WhatsApp’ı Daha Verimli Kullanabilmek İçin 10 Etkili İpucu

0
16
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Günümüzde her akıllı telefonda bir whatsapp uygulaması ile karşılaşmanız oldukça mümkündür. Bu nedenle Whatsapp telefon kullanımında sağladığı işlevselliği sayesinde her 10 kişiden birinin ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaktadır. Bazen internet paketimiz hatta sms ‘ler yeterli olmayabilir. Bu nedenle whatsapp hemen devreye girerek bize bu hizmetlerden yararlanma hakkını veriyor.

Whatsapp’ı daha verimli kullanabilmek için 10 etkili ipucu neler şimdi sizlere bu konu hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Whatsapp’ın Verimliliğini Artırma Yolları

  • Son görünme tarihi ayarlama: Son tarihi ayarlayarak insanların sizi takip etme durumlarını gizleyebilmek için ne zaman giriş ve çıkış işlemlerini gerçekleştirdiğiniz bilgilerin saatini ve tarihini değiştirerek onların kafalarının karışmalarını sağlayabilirsiniz. Böylece istemediğiniz kişiler ile iletişim içinde kalmak zorunda kalmazsınız.
  • Whatsapp’a kilit koyarak erişimi önceden engellemek: Kendinize ait bir kilit şifresi ile whatsapp’ınızı koruma altına alabilir, mesajlarınızın başkaları tarafından okunmasına koyduğunuz bu kilit sayesinde engellemiş olursunuz.
  • ZIP, PDF, APK gönderme işlemini güncelleyin: Whatsapp kullanırken dosya üzerinden paylaşımlarınız herkese gönderebilmeniz mümkün olmayabilir. Bunu aşmak ve dosyaları özgürce dilediğinize gönderme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız ZIP, PDF, APK dosyalarını kullanma taktiğini kullanınız.
  • Sildiğiniz mesajları geri getirme işlemini kullanın: Whatsapp sildiğiz yedekleri geri kullandığından siz bunu tamamen boşaltma için en başa dönmeli whatsapp’ı baştan yüklemeyi denemelisiniz.
  • Kişi kısa yolunu oluşturarak sohbet çubuğunu aktifleştirin: Bu kısa yol ile görüşmelerinizde çevrimiçi olanları hemen görecek direk sohbet etme avantajlarından yararlanacaksınız.
  • İnternet paketinizi Koruma Altına Alın: Whatsapp kullanıcıları internet paketlerinin hızlı tüketmesine anlam veremiyor. Bu genelde Whatsapp’ın verileri yedekleyerek varsayılan uygulama modunda geçmesi alanı azaltmaya yetiyor. Bu ayarları önceden etkinleştirin kapalı tutun.
  • Profil Resminizi Koruma Altına Alın: Eğer gerçek resminiz başkalarının elinin altında olmasını istemiyorsanız yapmanız gereken whatsapp ayarlarına girerek gizlilik ayarlarınız yapılandırmak olacaktır.
  • Whatsapp Resimlerini Silin: Özelikle whatsapp albüm kullanıyorsanız biriken resimleri silerek alanı açmalı ve resimlerinizi korumalısınız.
  • Numara Değiştirme: Eğer whatsapp tarafından çok rahatsız edildiğinizi düşünüyorsanız numaranızı değiştirin. Whatsapp’ın verimliliğini arttırma yolları bunlardır.
PAYLAŞ;
Yorumlar 24 saat içerisinde mutlaka incelenir, uygun görülür ise onaylanır, soru var ise cevaplanır, diğer istek, öneri ve şikayetleriniz için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz