Yeşil Üzüm Suyunun Faydaları Nelerdir ?

0
25
Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Yeşil üzüm suyunun faydaları!

Muhtemelen doğal meyve sularının alkolsüz içeceklerden veya yapay meyve sularından daha sağlıklı olduğunu duymuşsunuzdur. Bu içeriğimizde de yeşil üzüm suyunun mucizevi diye tabir edilebilecek faydalarından bahsedeceğiz.

Yeşil üzüm suyunun faydaları nelerdir 5 maddede açıklayacağız:

  1. Yeşil üzümlerin besin değeri

Meyve suyunun hazırlanmasında kullanılan çekirdeksiz yeşil üzüm, vücudumuzun kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, A vitamini ve K vitamini gibi düzgün çalışması için önemli besin kaynaklarıdır.

Ayrıca yeşil üzümden elde edilen bu meyve suyu hazırlanırken meyvenin doğal ve taze olarak bulunması çok önemlidir ve depolanırken uygun oda şartlarında ve bozulmayacak şekilde saklanması gerekmektedir.

  1. K vitamini bakımından çok zengindir.

K vitamini denildiği zaman ilk akla gelmesi gereken meyve üzümdür. Yeşil üzüm suyu da bu açıdan değerlendirildiği zaman K vitamininin tüm yararlarını içinde barındırıyor.

İçeriğinde çok yüksek miktarda K vitamini bulunur.

Vitamin, kan pıhtılarının oluşması için önemlidir ve yaralanma sonrası kanamayı durdurmada ve kemik ve kıkırdak sağlığına yardımcı olması açısından önemlidir.

  1. Antioksidanların kaynağı olarak bilinir.

Yeşil üzüm, vücudu zararlı serbest radikallerden koruyan bileşikler olan antioksidanlar bakımından zengindir. İstanbul Üniversitesi Tıp Merkezi tarafından belirtildiği üzere, bu serbest radikaller DNA’ya zarar verir ve zamanla vücutta birikmesi yaşlanma sürecine ve artrit, kanser ve kalp hastalığı gibi sorunların ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Bu noktada bu tür hastalıklara yakalanmak istemiyorsanız bol miktarda yeşil üzüm suyu tüketebilirsiniz.

  1. Vücutta su tutmamıza katkı sağlar

Yeşil üzüm suyu, su tutuşunu iyileştirmek için de yararlıdır. Vücudumuzda belirli bir miktarda suyun tutulması gerekmektedir. Bu tutulan su hem beyinsel fonksiyonlarımızın düzgün çalışması hem de vücudumuzun organlarının düzgün çalışması için şarttır.

  1. Polifenol kaynağı olarak bilinir.

Yeşil üzümün tohumlarında polifenoller vardır ve meyvelerde bulunan madde miktarı kırmızı üzümde mevcut olandan daha düşük olmasına rağmen dikkat çekmektedir.

Bu polifenoller kalbin korunmasına yardımcı olur ve kanser önleyici, iltihap önleyici, yaşlanma karşıtı ve antimikrobiyal etkiye sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz